Dnes je 3. prosinec 2021 // Svátek má Svatoslav

Obsah stránky

Mezinárodní úspěch mladé houslistky z Tlumačova

pátek, 15. listopad 2021 // OSTATNÍ

Kateřina Švecová

Místo //

Text // Obec Tlumačov

Bývalá žákyně paní učitelky Markéty Šťovíčkové, dříve Schubertové z domažlické ZUŠ - Kateřina Švecová, nyní již studentka šestého ročníku Gymnázia a Hudební školy hl. města Prahy (pod vedením Štěpána Ježka), ovládla svoji kategorii a obsadila 1. místo na Mezinárodní houslové soutěži PhDr. Josefa Micky pod záštitou Václava Hudečka, kde bojovala se soutěžícími například z Polska, Slovenska, Ukrajiny, Japonska, Turecka, Německa nebo USA.

Kateřina zvolila kromě sedmé Beethovenovy sonáty poněkud nevšední repertoár, a to sice Korteho Filosofické dialogy a Poème élégiaque od E. Ysaÿe. Odbornou porotu v čele s houslovým virtuosem V. Hudečkem okouzlila natolik, že k 1. ceně dostala rovněž zvláštní Cenu spolku sv. Bartoloměje v rámci cyklu Hudba ve Smolnici. Kromě nedávného úspěchu bodovala rovněž ve své kategorii před půl rokem v Utahu na Mezinárodní hudební soutěži “Kingspeak”, kde získala 2. cenu.
Zdroj: https://domazlicky.denik.cz/ctenar-reporter/obdivuhodny-mezinarodni-uspech-mlade-houslistky-20211110.html

Patička stránky